Постинг
08.05 00:30 -
Здравите сили и здравия разум
Теорията твърди, че здравите сили побеждават здравия разум. Практическо доказателство са ЕС и България. Здравите сили са смачкали здравия разум и творят, както би казал моя приятел Йото Пацов шъшкънии - в лошия смисъл на думата.

Здравият разум работи за човека; здравите сили работят за системата. За здравите сили човекът е грешка, която трябва да бъде коригирана или отстранена. Трагедията е, че когато здравите сили, които имат ресурсите и желязната хватка на властта вземат превес над здравия разум, нещата тръгват към пропастта.
Здравите сили не питат "Защо?" или "Добро ли е това?", те казват "Важна е целта". Когато разумът шепне, че се преминават границите, силите усилват децибелите на пропагандата и технологичния шум за да го заглушат.
Как стоят нещата на практика?
Здравите сили привидно изглеждат непобедими, защото контролират всичко. Те побеждават в битката за деня, но губят войната в продълженията. Докато здравите сили се опитват да надвият разума, те рушат основите, върху който стоят. В преследване на целта те спират да се адаптират, стават арогантни и накрая силата им се превръща в причина за техния срив. Като една сграда, построена от най-здравия камък, но с грешни изчисления, те се срутват под собствената си тежест.
Всякава прилика с действителността е случайна.

Здравият разум работи за човека; здравите сили работят за системата. За здравите сили човекът е грешка, която трябва да бъде коригирана или отстранена. Трагедията е, че когато здравите сили, които имат ресурсите и желязната хватка на властта вземат превес над здравия разум, нещата тръгват към пропастта.
Здравите сили не питат "Защо?" или "Добро ли е това?", те казват "Важна е целта". Когато разумът шепне, че се преминават границите, силите усилват децибелите на пропагандата и технологичния шум за да го заглушат.
Как стоят нещата на практика?
Здравите сили привидно изглеждат непобедими, защото контролират всичко. Те побеждават в битката за деня, но губят войната в продълженията. Докато здравите сили се опитват да надвият разума, те рушат основите, върху който стоят. В преследване на целта те спират да се адаптират, стават арогантни и накрая силата им се превръща в причина за техния срив. Като една сграда, построена от най-здравия камък, но с грешни изчисления, те се срутват под собствената си тежест.
Всякава прилика с действителността е случайна.
е човек, който върши глупости, но едни такива смешни, забавни, безобидни. В лошия смисъл на думата, глупостите съвсем не са смешни, а още по малко забавни.
цитирайКато бях хлапе и направя някоя пакост, дядо ми ме наричаше шашкънин Но не осъдително, а с леко поощрение! Няма нищо против да направя нова шашкъния
Четеше вестник " Работническо дело" Пращаше ме до центъра да му го купувам Бях в първи клас! Ненавиждаше айдуците във властта Почнах да му взимам " Народна армия" Казвах , че вестник т му е свършил
Да, но продавачът знаеше, че съм негов внук! Един ден дядо ми се грабна и отиде за вестник Върна се бесен!
Още от вратата- Я ела шашкънино, да те нашаря с каиша( колана)
Защо ме лъжеш за вестника Приятелят каза , че изобщо не си питал за вестника, направо си купувал този верински вестник( пещерският е колоритен език) защо си лъгал, че аз го искам ?
Станах много сериозен Казах му, че е малко фашист( бяхме надъхани на тази тема) и затова му взимам вестника, да се поправи!
После го чувах да разправя на акраните си по мой адрес- това джереме ме изкара фашист! Но не със злоба, смееше се Обичаше ме, бях гордостта му, особено като пораснах
цитирайЧетеше вестник " Работническо дело" Пращаше ме до центъра да му го купувам Бях в първи клас! Ненавиждаше айдуците във властта Почнах да му взимам " Народна армия" Казвах , че вестник т му е свършил
Да, но продавачът знаеше, че съм негов внук! Един ден дядо ми се грабна и отиде за вестник Върна се бесен!
Още от вратата- Я ела шашкънино, да те нашаря с каиша( колана)
Защо ме лъжеш за вестника Приятелят каза , че изобщо не си питал за вестника, направо си купувал този верински вестник( пещерският е колоритен език) защо си лъгал, че аз го искам ?
Станах много сериозен Казах му, че е малко фашист( бяхме надъхани на тази тема) и затова му взимам вестника, да се поправи!
После го чувах да разправя на акраните си по мой адрес- това джереме ме изкара фашист! Но не със злоба, смееше се Обичаше ме, бях гордостта му, особено като пораснах
Здравият разум не винаги може да оцелее, ако няма зад себе си здрава сила.
цитирайтова е диалектика - единство и борба на противоположностите. Силите и разума са двете страни на една монета, а борбата между тях е движещата сила за развитие. Малка подробност, развитието може да бъде регрес или прогрес.
цитирай

