Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
08.05 00:30 - Здравите сили и здравия разум
Автор: harta Категория: История   
Прочетен: 294 Коментари: 4 Гласове:
3

Последна промяна: 08.05 00:34

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Теорията твърди, че здравите сили побеждават здравия разум. Практическо доказателство са ЕС и България. Здравите сили са смачкали здравия разум и творят, както би казал моя приятел Йото Пацов шъшкънии - в лошия смисъл на думата. 

                               image

Здравият разум работи за човека; здравите сили работят за системата. За здравите сили човекът е грешка, която трябва да бъде 
коригирана или отстранена. Трагедията е, че когато здравите сили, които имат ресурсите и желязната хватка на властта вземат превес над здравия разум, нещата тръгват към пропастта.

Здравите сили не питат "Защо?" или "Добро ли е това?", те казват "Важна е целта". Когато разумът шепне, че се преминават границите, силите усилват децибелите на пропагандата и технологичния шум за да го заглушат.

Как стоят нещата на практика?
Здравите сили привидно изглеждат непобедими, защото контролират всичко. Те побеждават в битката за деня, но губят войната в продълженията. Докато здравите сили се опитват да надвият разума, те рушат основите, върху който стоят. В преследване на целта те спират да се адаптират, стават арогантни и накрая силата им се превръща в причина за техния срив. Като една сграда, построена от най-здравия камък, но с грешни изчисления, те се срутват под собствената си тежест.

Всякава прилика с действителността е случайна.
 



Гласувай:
3



1. harta - ШАшкънинът
08.05 09:02
е човек, който върши глупости, но едни такива смешни, забавни, безобидни. В лошия смисъл на думата, глупостите съвсем не са смешни, а още по малко забавни.
цитирай
2. leonleonovpom2 - Здравей, Харта!
11.05 00:23
Като бях хлапе и направя някоя пакост, дядо ми ме наричаше шашкънин Но не осъдително, а с леко поощрение! Няма нищо против да направя нова шашкъния
Четеше вестник " Работническо дело" Пращаше ме до центъра да му го купувам Бях в първи клас! Ненавиждаше айдуците във властта Почнах да му взимам " Народна армия" Казвах , че вестник т му е свършил
Да, но продавачът знаеше, че съм негов внук! Един ден дядо ми се грабна и отиде за вестник Върна се бесен!
Още от вратата- Я ела шашкънино, да те нашаря с каиша( колана)
Защо ме лъжеш за вестника Приятелят каза , че изобщо не си питал за вестника, направо си купувал този верински вестник( пещерският е колоритен език) защо си лъгал, че аз го искам ?
Станах много сериозен Казах му, че е малко фашист( бяхме надъхани на тази тема) и затова му взимам вестника, да се поправи!
После го чувах да разправя на акраните си по мой адрес- това джереме ме изкара фашист! Но не със злоба, смееше се Обичаше ме, бях гордостта му, особено като пораснах
цитирай
3. kvg55 - harta,
11.05 21:54
Здравият разум не винаги може да оцелее, ако няма зад себе си здрава сила.
цитирай
4. harta - Разбира се kvg55,
12.05 09:02
това е диалектика - единство и борба на противоположностите. Силите и разума са двете страни на една монета, а борбата между тях е движещата сила за развитие. Малка подробност, развитието може да бъде регрес или прогрес.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: harta
Категория: История
Прочетен: 51713
Постинги: 37
Коментари: 43
Гласове: 324
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930